Dlaczego warto stosować szampony bez SLS?

blog image

Rosnąca świadomość wśród konsumentów, większa dostępność naturalnych składów kosmetyków oraz podnoszące się możliwości technologiczne sprawiają, że naturalne kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością wśród odbiorców. Jednym z najczęściej wykorzystywanych kosmetyków są naturalne szampony bez silikonów, parabenów, alkoholu oraz siarczanów, takich jak SLS, SLES czy ALS. Sięgają po nie osoby z wrażliwą skórą głowy, osoby z włosami farbowanymi czy zniszczonymi zabiegami fryzjerskimi. Naturalne szampony, dzięki swojej lekkiej formule sprawdzą się także w przypadku osób myjących włosy codziennie. Szampony naturalne bez SLS i innych szkodliwych substancji posiadają szereg zalet w porównaniu do tradycyjnych, drogeryjnych kosmetyków. 

Siarczany – szkodliwe substancje w szamponach

Siarczany to agresywny składnik wielu popularnych szamponów. Może on negatywnie wpływać na kondycję włosów. SLS często powoduje ich niszczenie, rozdwajanie się końcówek oraz sprawia, że są łamliwe i przetłuszczają się od nasady. W wielu przypadkach może powodować także reakcję alergiczną w postaci wysypki, świądu skóry, zaczerwienienia czy przesuszenia skóry głowy oraz włosów, które stają się łamliwe, cienkie i szorstkie. Ponadto siarczany, takie jak SLS nie są biodegradowalne. Szampony z tym składnikiem nie są ekologicznym rozwiązaniem. Stanowią zagrożenie i są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Dlatego mając wybór warto sięgać po kosmetyki, które nie zawierają w sobie tego rodzaju składników. 

Dlaczego warto stosować szampony bez SLS?

Szampon naturalny bez SLS z reguły stanowi kosmetyk, które składa się z wysokiej klasy składników.  Najczęściej tego typu szampony zawierają wiele naturalnych substancji - wyciągi z roślin, zioła czy olejki, które pozwalają na uzyskanie produktów charakteryzujących się wysoką jakością. 

Szampony bez SLS, parabenów, silikonów oraz innych drażniących substancji w odróżnieniu od klasycznych szamponów pozwalają unikną wysuszania skóry głowy i włosów, powstawania łupieżu, podrażnień oraz innych niepożądanych skutków.  Ich stosowanie nie obciąża włosów oraz nie powoduje ich niszczenia. Po zmianie szamponu na produkt bez SLS o naturalnym składzie włosy mogą wydając się szorstkie i sprawiać wrażenie niedomytych. Jednak nie należy się zrażać, ponieważ włosy muszą się przyzwyczaić do lekkiej i naturalnej formuły nowego szamponu. Jego regularne stosowanie sprawi, że włosy już po krótkim czasie będą zdrowsze. Włosy po zastosowaniu takich szamponów są także gładkie oraz pełne blasku. Nie są przy tym narażone na szkodliwe działanie substancji alergicznych. 


Ilość komentarzy:

Zostaw Komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.