Co to jest atomizer?

blog image

Atomizer jest bardzo przydatny w branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Odnosi się on do powszechnie stosowanej nakrętki dla opakowań na produkty z branży zdrowotnej, beauty oraz wielu innych. Jest on praktyczny i łatwy do użytkowania. Czym jest dokładnie atomizer, jakie ma zalety i kiedy się go stosuje? Odpowiemy na wszystkie z tych pytań.

Atomizer – co to jest?

Z atomizerem zetknął się każdy. Jest to końcówka służąca do rozpylania drobinek cieczy w powietrzu. Najczęściej stosowana jest dla opakowań zawierających perfumy, mgiełki do ciała, lakiery do włosów, dezodoranty oraz lekarstwa na gardło czy służące do odkażania ran. Istnieje również specjalny rodzaj atomizera w kształcie pistoletu, który najczęściej wykorzystywany jest do rozpylania środków czystości, m.in. płynu do mycia okien bądź kabin prysznicowych. Bywa stosowany do rozpraszania substancji zapachowych. Atomizer jest więc szeroko stosowany. Dostępny jest w najróżniejszych kolorach, rozmiarach i formatach. Za każdym razem jest jednak prosty i wygodny w obsłudze. Najczęściej tworzy się go z polipropylenu. Materiał wykazuje odporność chemiczną, a przy okazji nie wchodzi w reakcję z cieczą, nie zmienia jej zapachu oraz właściwości. Co najważniejsze, jest bezpieczny i nieszkodliwy dla człowieka. Czasem atomizery tworzy się z aluminium, który jest wytrzymały, a zarazem lekki. Dobrze chroni przed czynnikami zewnętrznymi, nie powodując przenikania smaków oraz zapachów. Można go także poddać recyklingowi.

Jakie są zalety atomizerów?

Atomizery mają wiele zalet, co tłumaczy ich dużą popularność. Wśród nich wymienić należy:

  • łatwość i komfort użytkowania – końcówkę wystarczy delikatnie nacisnąć, aby rozpylić ciecz,

  • wydajność – dozowanie produktu jest precyzyjne, a substancja bądź kosmetyk służą na długi czas,

  • higieniczność – osoba nie ma kontaktu z kosmetykiem, sam zaś płyn nie może się rozlać, co podnosi jego higieniczność,

  • szczelność – końcówka skutecznie chroni ciecz przed wydostaniem się na zewnątrz, aby jej przypadkowo nie wcisnąć, ma ona specjalną osłonkę,

  • sprawność działania – atomizer działa lekko i zazwyczaj nie zacina się,

  • różnorodność – do wyboru są atomizery różnej wielkości, o odmiennej średnicy gwintu, w rozmaitych kolorach.

Atomizer kosmetyczny (https://meping.pl/pl/176-atomizery) to popularna końcówka dla wielu opakowań. Cenią sobie go zarówno producenci, których specyfik jest dobrze chroniony, jak i klienci, którzy mogą w komfortowy sposób z niego korzystać. Łatwo jest go wyprodukować w dużych nakładach, jest również niedrogi i szeroko dostępny.


Ilość komentarzy:

Zostaw Komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.