Mezoterapia igłowa - na czym polega? Efekty, przebieg zabiegu, przeciwwskazania

blog image

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez osoby pragnące poprawić kondycję swojej skóry. Jednak zanim podejmiemy decyzję i zdecydujemy się na przeprowadzenie tego zabiegu, warto poznać jego zasady działania, efekty, a także możliwe powikłania.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to innowacyjna metoda polegająca na wprowadzaniu w skórę substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł. Zabieg ten ma na celu dostarczenie cennych składników odżywczych, minerałów oraz witamin bezpośrednio do głębszych warstw skóry. Dzięki temu procesowi skóra staje się bardziej napięta, gładka oraz jędrna.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest polecana szczególnie osobom z problemami skórnymi, takimi jak:

- zmarszczki i utrata elastyczności skóry,

- blizny potrądzikowe,

- rozstępy i cellulit,

- wypadanie włosów.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej przebiega w kilku etapach. Na początku specjalista wykonuje dokładne oczyszczenie i dezynfekcję skóry. Następnie, przy użyciu cienkich igieł, wprowadza specjalnie dobraną mieszankę substancji aktywnych w odpowiednie miejsca. Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru, który poddawany jest terapii.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej

Po przeprowadzeniu zabiegu mezoterapii igłowej można zauważyć widoczne efekty. Skóra staje się bardziej nawilżona, napięta, gładka oraz odbudowana. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, a blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne. Ponadto, mezoterapia igłowa przyspiesza proces regeneracji skóry, co może prowadzić do redukcji cellulitu oraz poprawy kondycji skóry na całym ciele.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu rewitalizacji skóry

Efekty mezoterapii igłowej utrzymują się przez okres kilku miesięcy. W zależności od indywidualnych cech organizmu, można planować kolejne zabiegi co 4-6 tygodni, aby utrzymać osiągnięte rezultaty.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

Niemałe znaczenie przed przystąpieniem do zabiegu mezoterapii igłowej mają przeciwwskazania. Jeśli cierpisz na choroby skóry, takie jak infekcje, oparzenia, egzemy czy alergie, powinieneś skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o wykonaniu tej terapii. Ponadto, osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi, chorobami autoimmunologicznymi oraz kobiety w ciąży czy karmiące piersią powinny zrezygnować z tej metody.

Podsumowując, mezoterapia igłowa jest skutecznym i coraz popularniejszym sposobem na poprawę kondycji skóry. Przeszczepia ona składniki odżywcze bezpośrednio do warstw skóry, co prowadzi do widocznych efektów, takich jak wygładzenie zmarszczek, redukcja blizn i cellulitu oraz poprawa ogólnego wyglądu skóry. Jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zapoznać się z przeciwwskazaniami i skonsultować z lekarzem.

 


Ilość komentarzy:

Zostaw Komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.