Jak działa i do czego służy jonizator wody?

blog image

Równowaga kwasowo-zasadowa

Już w latach 30. XX wieku udowodniono, że jedną z podstawowych kwestii w zakresie utrzymania zdrowia jest odpowiednia równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie. Nadmiar kwasów przyczyna się do wielu groźnych chorób, a nawet nowotworów. Jest to skutek codziennego spożywania żywności, która zawiera produkty wysoko przetworzone, duże ilości cukru i substancje chemiczne. Produkty takie zawierają niewiele składników odżywczych, mają za to ogromne ilości wolnych rodników, które wraz z zakwaszeniem stanowią początek wielu chorób cywilizacyjnych. Wolne rodniki mogą uszkodzić komórki, tkanki, a nawet nasze DNA.

Jonizowana woda alkaliczna

Dlatego neutralizacja kwasów jest dziś podstawą zachowania zdrowia. Funkcję tę spełnia woda jonizowana, zwana także alkaliczną. Jest to najlepsza odmiana wody pitnej, która posiada wysokie pH. Regularnie picie wody jonizowanej pozwala pozbyć się nadmiaru kwasów i toksyn z organizmu. Tego rodzaju woda jest lepiej wchłaniania przez ciało, dzięki czemu dobrze dotlenia komórki. Wzmacnia system odpornościowy, zapobiega chronicznemu zmęczeniu, a nawet może spowalniać procesy starzenia. Zapobiega atakowaniu organów przez wolne rodniki i ogranicza ryzyko występowania schorzeń takich jak cukrzyca, otyłość i dna moczanowa.

Uniwersalny jonizator naczyniowy

Woda jonizowana wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne. Działa antystresowo, poprawia nastrój i wykazuje właściwości antyalergiczne. Do przygotowania takiego płynu można zastosować nowoczesny jonizator wody. Najprostsze są jonizatory naczyniowe, które przygotowują gotową do picia wodę w ciągu kilku minut. Nie wymagają instalacji, serwisu, ani wymiany filtrów, a cała obsługa ogranicza się do nalania wody i włączenia urządzenia. Raz na rok wymagana jest jedynie wymiana membran. Cała konstrukcja przypomina w budowie tradycyjny czajnik.

Rozbudowany jonizator przepływowy

Bardziej zaawansowaną konstrukcją jest jonizator wody przepływowy. Wymaga odpowiedniej instalacji, podłączenia do sieci, a także regularnego serwisowania i wymiany wkładów filtracyjnych. W zamian urządzenia te oferują kilkustopniowy system filtrowania wody. Ponadto mają dużą wydajność i pozwalają na uzyskanie krystalicznie czystej wody. Do innych zalet należy wygoda i wszechstronność w użytkowaniu. Korzystając z jonizatora przepływowego, zdrowa woda jest dostępna od razu po odkręceniu kranu.

Korzyści, jakie daje jonizacja wody, powodują, że technika ta jest coraz częściej wykorzystywana w Polsce i na całym świecie. W ten sposób możemy uzyskać zawsze zdrową wodę do picia i zredukować ilość niepożądanych kwasów w organizmie. Jest to inwestycja w zdrową przyszłość dla siebie i swoich bliskich.


Ilość komentarzy:

Zostaw Komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.