Jak zrobić paznokcie żelowe?

blog image

Dłonie to wizytówka każdego człowieka, dlatego powinny być zadbane i estetyczne. Jednym z zabiegów upiększających u pań jest manicure. Metod malowania czy też „robienia” paznokci jest wiele. Ostatnio bardzo popularne stają się paznokcie żelowe, które wiele kobiet wykonuje samodzielnie w domu. Jak to zrobić? Co będzie nam potrzebne?

Co jest potrzebne do zrobienia paznokci żelowych?

Wykonanie paznokci żelowych w domu nie jest zbyt skomplikowane. Trzeba tylko odpowiednio się przygotować. Do zabiegu będzie potrzebna przede wszystkim lampa UV do utrwalania masy żelowej. Do przygotowania paznokci będziemy natomiast potrzebować pilnika, kostki, wacików oraz cążek do skórek.

Jeśli chodzi o preparaty, które nakładamy na płytkę, to konieczne będą: cleaner, primer oraz oczywiście żele do paznokci. Tutaj możemy zastosować jeden produkt, który nazywamy żelem jednofazowym. Oznacza to, że używamy go do każdej warstwy, jednak możemy też użyć trzech różnych preparatów (podkładowego, budującego i nabłyszczającego). Przy nakładaniu żelu pomoże nam specjalny szablon. Oczywiście potrzebujemy też czegoś, czym będziemy nakładać żel, dlatego przyda się pędzelek.

Jak zrobić paznokcie żelowe krok po korku?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokci, czyli uformowanie odpowiedniego kształtu za pomocą pilnika, zmatowienie płytki za pomocą kostki oraz usunięcie skórek. Następnie przechodzimy do odtłuszczenia. Do tego używamy wacika i cleaner’a (dokładnie przecieramy płytkę).

Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie primer’a, którego zadaniem jest zwiększenie przyczepności żelu do płytki. Kiedy preparat odparuje, możemy nałożyć pierwszą warstwę żelu. Po aplikacji utwardzamy żel w lampie UV przez ok. 2-3 minuty (warto przeczytać zalecenia producenta żelu).

Następnie przykładamy do paznokcia szablon (nawet jeśli nie przedłużamy paznokci, to warto z niego skorzystać) i nakładamy kolejną warstwę żelu. Znowu całość utwardzamy w lampie UV. Po utwardzeniu drugiej warstwy jest czas na spiłowanie paznokcia i nadanie mu ostatecznego kształtu.

Została nam ostatnia warstwa żelu, czyli nabłyszczająca. Po nałożeniu oczywiście znów utwardzamy wszystko za pomocą lampy UV. Po tej czynności możemy już pozbyć się szablonu. Teraz wystarczy tylko przemyć paznokcie cleaner’em oraz nałożyć na skórki oliwkę.

Po ok. 2-4 tygodniach paznokcie żelowe należy uzupełniać, ponieważ wzrost spowoduje, że między warstwą żelu a skórą zrobi się przerwa. Pamiętajmy, aby zawsze korzystać ze sprawdzonych produktów dobrej jakości. Dzięki temu zabieg będzie bezpieczny, a efekty trwałe.


Ilość komentarzy:

Zostaw Komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.